Terapie związane z boreliozą

Terapia, usuwanie boreliozy i koinfekcji metodą biorezonansu

Urządzenie za pomocą specjalnych elektrod rejestruje czy w organizmie pacjenta występują częstotliwości określonych bakterii, pierwotniaków i wirusów związanych z boreliozą i w przeciwieństwie do testów laboratoryjnych wykrywa ich kilkadziesiąt różnych rodzaji. Każda bakteria emituje fale elektromagnetyczne określonej częstotliwości, które wykrywa się za pomocą tej diagnostyki. Jest to obecnie metoda najpewniejsza.
Terapie powinny odbywać się według indywidualnych zaleceń terapeuty. Ilość wizyt zależna jest od stanu pacjenta. Jedna terapia trwa około 1,5 -2 godzin. Ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie w zależności od przypadku jednak typowa seria to z reguły minimum 15 zabiegów wykonywanych raz/dwa razy w tygodniu. Wszystko zależy od głębokości i stopnia rozsiania choroby, liczby i umiejscowienia przetrwalnikowych cyst oraz szybkości ich otwierania się, a w dużym stopniu od współistnienia w organizmie innych patogenów i toksyn.

Umów Wizytę Online Bezpłatna Konsultacja Telefoniczna

Bezpłatna Konsultacja Telefoniczna, Rejestracja (8.00 - 20.00) tel:
+48 696 088 099



W wielu przypadkach pierwsze efekty są już widoczne nawet po kilku sesjach np. ustępuje ból, wraca ruchomość kończyn, znika obrzęk jednak nie należy przerywać terapii gdyż będzie ona nieskuteczna a efekty krótkotrwałe.

Borelioza i choroby odkleszczowe
 
Borelioza jest to odkleszczową, wieloukładową chorobą zakaźną. Wywoływaną przez bakterie należące do krętków. To choroba znana od niedawna gdyż krętki borellii zostały odkryte dopiero w 1982 roku przez W. Burgdorfera.

Lekarze mają problemy z rozpoznaniem boreliozy zwłaszcza przy braku rumienia wędrującego który występuje tylko w 30 proc. przypadków boreliozy (w przypadku dzieci to 10 proc.). Nie ma też zgodności jeśli chodzi o sposób jej leczenia.
Objawy boreliozy

Borelioza, bez różnicy na rodzaj oraz stopień zaawansowania atakuje tkankę łączną, mięśniową i nerwową.

I Faza wczesna

1-3 tyg. od ukąszenia mogą pojawić się objawy miejscowe skórne tzw. rumień wędrujący - zaczerwienienie o średnicy od kilku do kilkunastu centymetrów. Jednak występuje od tylko w około 30 procent przypadków boreliozy (w przypadku dzieci tylko 10 procent).
Objawom zewnętrznym mogą towarzyszyć bóle głowy, mięśni, stawów oraz osłabienie, drażliwość i zmiany temperatury ciała, objawy grypopodobne.

II Faza rozsiana
Od 3 do 6 miesięcy choroba przechodzi w fazę rozsianą. Bakterie atakują narządy wewnętrzne, którym towarzyszą stany zapalne stawów, mięśnia sercowego, osierdzia, wątroby i przewodu pokarmowego oraz najniebezpieczniejsze zmiany w układzie nerwowym, możliwe jest nawet wystąpienie zapalenia mózgu.

III Faza przewlekła

Po roku od zakażenia, borelioza przechodzi w postać przewlekłą. Pojawiają się wtedy rozmaite dodatkowe objawy, najczęściej przewlekłe zapalenie skóry, stawów oraz rozmaite objawy neurologiczne czyli neuroborelioza, która stanowi od 15 – 40 procent przypadków i może dawać objawy nawet po kilku latach od ukąszenia:

  • problemy z widzeniem
  • paraliż mięśni twarzy
  • zawroty głowy
  • problemy z mówieniem
  • orientacją przestrzenną
  • niedowłady
  • drżenie mięśni
  • problemy z koncentracją i pamięcią 

Tradycyjne leczenie boreliozy

Na Boreliozę stosuje się antybiotyki i takie leczenie może trwać od kilku tygodni do nawet 4 lat. Wszystko zależy od tego ile trwała choroba przed postawieniem prawidłowej diagnozy. Według procedury (obowiązującej w Polsce) Amerykańskiego Towarzystwa Chorób Zakaźnych (IDSA) uważa się, że po krótkiej antybiotykoterapii borelioza jest całkowicie wyleczona, a wszelkie dalsze dolegliwości to tzw. zespół poboreliozowy. Jego "leczenie" polega już wtedy tylko na wygaszaniu przykrych objawów.

Lekarze ze stowarzyszenie ILADS są natomiast zupełnie odmiennego zdania. Uważają, że boreliozę należy leczyć długą i złożoną antybiotykoterapią, której czas ustala się indywidualnie. Twierdzą też, że krótka seria antybiotyków tylko uodparnia bakterie.

Borelioza oraz koinfekcje
 
Koinfekcje są występującymi wraz z Borrelią infekcjami, które wybitnie zmieniają obraz kliniczny choroby, utrudniają leczenie i przyczyniają się do występowania charakterystycznych dla siebie objawów. Szacuje się, iż koinfekcje występują nawet w 80% potwierdzonych przypadków zakażenia krętkiem Borrelii. Co ważne, nie zawsze są one infekcjami bakteryjnymi. Babesia - jedna z najczęstszych koinfekcji jest pierwotniakiem. Do najczęściej występujących koinfekcji Borrelii zaliczamy: Bartonella, Babesia, Chlamydia Mycoplasma, Toxoplasma, Brucella, Yersinia, Anaplasma, Ehrlichia, Riketsje


Umów Wizytę Online Bezpłatna Konsultacja Telefoniczna

Bezpłatna Konsultacja Telefoniczna, Rejestracja (8.00 - 20.00) tel:
+48 696 088 099