Alergie i odczulanie

Alergie i odczulanie

Biorezonans sposobem na skuteczne odczulanie w gabinecie bioterapii. Proces odczulania przeprowadza się za pomocą urządzenia Bicom Optima. Może on stanowić główną metodę terapeutyczną, jak i uzupełnienie innych metod leczenia. Odczulanie polega na wygaszaniu alergenu, a jego celem jest wyraźne zmniejszenie bądź całkowite wyeliminowanie czynników zaburzających. Odczulanie może mieć różny przebieg, w zależności od pacjenta. Niektórzy zostaną odczuleni na dany alergen całkowicie już po pierwszym zabiegu, a u innych wystąpi konieczność powtórzenia odczulenia.

Umów Wizytę Online Bezpłatna Konsultacja Telefoniczna

Bezpłatna Konsultacja Telefoniczna, Rejestracja (8.00 - 20.00) tel:
+48 696 088 099


Co należy wiedzieć na temat odczulania:

Punktem wyjściowym powinny być alergeny centralne, czyli białko pszenicy, białko mleka krowiego i białko jaja. Odczulanie na każdy z tych alergenów przeprowadza się w trakcie trzech wizyt. Należy pamiętać, że przy trzykrotnym odczuleniu powinno się robić przerwy nie mniejsze niż dwa dni i nie dłuższe niż siedem dni.

Odczulenie na alergeny centralne powoduje wzrost odporności organizmu pozwalający na samoistne „wyciszenie” niektórych alergenów w przyszłości. Przynajmniej raz w roku zaleca się je kontrolować.

Część alergenów jest bardzo silna, a w dodatku trudno uniknąć z nimi kontaktu. Odczulane są także w ciągu trzech wizyt. Należą do nich: roztocze kurzu domowego, candida i metale: kobalt, nikiel i chrom.

  • W trakcie odczulania centralnych alergenów nie należy testować innych alergenów! Obraz alergii ulega ogromnej zmianie po odczuleniu białek głównych.

  • Pacjenta odczulanego na alergeny pokarmowe obowiązuje ścisła, dwutygodniowa dieta na odczulany alergen. Jeśli odczulanie wymaga trzech wizyt, dieta rozpoczyna się od momentu pierwszej wizyty i utrzymywana jest dwa tygodnie po trzeciej i zarazem ostatniej wizycie.

  • Wolno odczulić tylko jeden alergen dziennie. Sprawdzenie i kolejne odczulenie może nastąpić po trzech dniach.

  • Nie wolno w tym samym dniu poddawać się odczulaniu i terapii na inne choroby.

  • Po terapii należy spożyć od 1,5 do 2 litrów wody mineralnej w ciągu najbliższej doby. Stanowczo odradza się spożywanie w tym czasie mocnej herbaty, kawy i alkoholu, a także palenie tytoniu.

Odczulanie przy użyciu aparatu BICOM to metoda stosowana od wielu lat, skuteczna w eliminacji wszelkiego rodzaju alergii pokarmowych, wziewnych, kataru siennego, astmy oskrzelowej, alergii na jad owadów, pokrzywki, grzybicy jelit i atopowego zapalenia skóry.

  • Czynniki takie jak rozrusznik serca, implant elektroniczny bądź ciąża stanowią przeciwwskazanie do terapii.


Umów Wizytę Online Bezpłatna Konsultacja Telefoniczna

Bezpłatna Konsultacja Telefoniczna, Rejestracja (8.00 - 20.00) tel:
+48 696 088 099